Täpsem otsing
Leitud vasteid: 1 - 20 / 234
Eesti riiklikud traditsioonid on tugevamad kui üks silmakirjalik seadus. Mina tahaks, et hümni laulmine sümboliseeriks vabadust, mitte reguleeritud protseduuri, tõdeb Külli Taro Vikeraadio päevakommentaaris.
KesKus, 7. veebruar 2018
Ikka ja jälle tõusetub küsimus, kui palju ja millal peab omavalitsus aitama inimest, kes ise enam toime ei tule. Mida siis ikkagi võib abivajaja vallalt või linnalt oodata?
Märka Last, 22. november 2017
Tagasi Kooli, 28. septermber 2017
Õiguskantsleri ametkonna kontrollkäikudel on selgunud, et Eesti üldhooldekodude tase on väga kõikuv ja paljude üldhooldekodude elukeskkond ei vasta inimväärikuse nõuetele.
Möödunud nädalal toimus meedias emotsionaalne arutelu alla 13 aastaste laste töötamise teemal. Õiguskantsler ei saa sekkuda alustatud süüteomenetlusse ja arutelu käivitanud vaidluses saab vajadusel lõpplahenduse anda kohus. Küll aga tuleb kummutada mõned kõlama jäänud eksiarvamused.
Otseteed riigikohtusse lubavad poliitikud, kohtunikud ja ametnikud jätavad muudatusega kaasnevad riskid enda teada: õiguskaitse tegelik seisund halveneb, raha kulub valesse kohta ja tekib oht kohtu politiseerimiseks, kirjutab õiguskantsler, Tartu Ülikooli professor Ülle Madise.
Postimees, 4. veebruar 2017.
Poliitika Guru, 16. detsember 2016
Kaks aastat tagasi oli Eestis rohkem kui 7000 raske või sügava puudega last, vastavat lapsehoiuteenust sai neist kõigest 11%. Tuleva aasta algusest hakkab sellist lapsehoiuteenust korraldama omavalitsus, riik katab selle kulutused osaliselt ja eeldab, et selline teenus muutub paremini kättesaadavaks. Püüame need teemad selgeks rääkida sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna, Kose vallavolikogu sotsiaalkomisjoni juhi Astrid Ojasoone ja õiguskantsleri nõuniku Kärt Mulleriga, saatjuht Kaja Kärner.