Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“ ootab kandidaate

Ootame kandidaate tunnustusauhinnale „Lastega ja lastele“, et tõsta esile neid, kes teevad Eestis laste ja noorte elu paremaks.

Kandidaate saab esitada 10. aprillini. Selleks tuleb õiguskantsleri kodulehel avaldatud vormile kirjutada tunnustust vääriva inimese või organisatsiooni nimi ning lisada lühike põhjendus, miks esitate auhinnale selle kandidaadi.

Tunnustusauhinda „Lastega ja lastele“ antakse välja juba kümnendat korda.

Vabariigi President ja õiguskantsler kuulutavad laureaadid välja lastekaitsepäeval, 1. juunil.

Auhindu jagatakse kolmes kategoorias: „Lapse suur tegu“, „Muutuste looja“ ja elutööpreemia. Peale selle tunnustab lastest ja noortest koosnev komisjon üht auhinnale esitatud kandidaati, kelle tegevust nad ise kõige silmapaistvamaks peavad.

Õiguskantsler Ülle Madise: „Lapsepõlves kogetu kujundab inimese eluteed rohkem kui vahel arvatakse. Kümme aastat oleme ühiselt tunnustanud neid, kes aitavad lastel kasvada headeks inimesteks, luua ilusaid hetki ja rõõmu ning ületada raskusi. Õpetaja, kasvataja, arst, treener, huviringi juhendaja, tugiisik, lastekaitsetöötaja, ajakirjanik, näitleja, kirjanik, kunstnik, pühendunud eakaaslane – neid, kes lisaks oma pereringile lapsi toetavad ja suunavad on eri elualadel. Märgakem ja tänagem neid.“

Lastekaitse Liidu juhataja Varje Ojala: "Meie hulgas on inimesi, kes oma tegevusega aitavad luua helgemat, turvalisemat ja täisväärtuslikumat lapsepõlve. Meie hulgas on inimesi, kes panustavad laste heaolusse südamega ja järjekindlalt, leides lahendusi lapsi puudutavate kitsaskohtade lahendamiseks, tegutsedes lastega koos ja laste jaoks, luues lastele väärtuslikke võimalusi, pakkudes neile toetust ja olles ise eeskujuks. Meie hulgas on inimesi, kes teevad laste ja noorte heaks rohkem kui neilt oodatakse, kes muudavad laste elusid. Kutsume üles selliseid inimesi märkama ja neid kandidaadina tunnustusauhinnale esitama.“

Eelmisel aastal pälvis „Lapse suure teo“ auhinna koolitüdruk Carin-Anett Männik vähihaigete laste abistamise eest, elutööpreemia pälvis vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsi aitav Maria Minhof, „Muutuste looja“ tiitli said Pille Vaiksaar ja Aigar Vaigu ning laste- ja noortežürii eripreemia ALPA Kids OÜ.

Tunnustusauhinda annavad välja MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Sotsiaalkindlustusamet, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Õiguskantsleri Kantselei.

Tunnustusauhinna statuudi ja seniste laureaatide kohta leiab teavet õiguskantsleri kodulehelt.

 

Lisainfo:

 

Varje Ojala, 6311128, [email protected]

Janar Filippov, 5202119, [email protected]