PÖFF-il näeb taas lapse õiguste eriprogrammi

PÖFF-il linastub juba neljandat korda Just Filmi raames lapse õiguste eriprogramm.

14.-23. novembril toimuval noorte- ja lastefilmide festivalil Just Film on võimalik vaadata üheksat omanäolist filmi. Selle aasta linateoste läbivaks jooneks on lapsed ja noored, kes kannavad enda ja oma lähedaste eest hoolitsemisel suuremaid kohustusi kui nende vanusele kohane.

Filme saab vaadata Coca-Cola Plazas, Solaris Kinos ja Viimsi kinos. Lapse õiguste programmis linastuvate filmide juurde kuuluvad ka arutelud kinosaalis, milles osalevad erinevad lastega seotud eksperdid ning filmiteemadest puudutatud noored ise.

Aruteludega linastuste ajad leiab Just Filmi kodulehelt ning festivali ajal kinode infopunktidest, lasteombudsmani, justiitsministeeriumi ja Lastekaitse Liidu kodulehtedelt.

Programm algab juba täna kell 16:30 Coca-Cola Plazas: esmakordselt PÖFFi programmis linastuv Kuuba film „Kombed“ räägib helge loo ema poolt hooletusse jäetud Chalast, kellele pakub tuge ja aitab raskustega võidelda tema õpetaja.

Esimene filmiarutelu õiguskantsleri nõunike eestvedamisel toimub pühapäeval, 16. novembril pärast  filmi „Parandusklass“ vaatamist. Film linastub kell 16:00 Coca-Cola Plazas.

Lapse õiguste eriprogrammi koostasid Just Filmi, Justiitsministeeriumi, Lastekaitse Liidu ning lasteombudsmani esindajad.