Lastekaitsepäeval jagati „Lastega ja Lastele“ tunnustusauhindasid

Tänasel lastekaitsepäeva pidulikul tähistamisel Vabariigi Presidendi Kantselei roosiaias anti üle „Lastega ja lastele“ auhinnad tunnustamaks neid, kes on pikaajaliselt panustanud laste ja noorte heaks enam, kui neilt oodatakse või nõutakse. Sel aastal esitati žüriile üle saja kandidaadi.

Tunnustuse lapse suur tegu  pälvisid sel aastal  Katarina Raud, Anastasia Beljajeva, Anna Aron, Silvaliis Karu, Greete Kõrvel. Need viis aktiivset kooliõpilast otsustasid ühiselt tõsta noorte vaimse tervise teadlikkust heategevusprojektiga "Ma ei ole uhhuu”.

Muutuste looja  tunnustuse pälvis Terje Tuisk, kes on juba aastaid tegelenud teaduse populariseerimisega laste ja noorte seas.

Elutöö preemia pälvis doktor Karin Orgulas. Dr Karin Orgulas alustas esimesena Eestis vähihaigete laste ravimist. Tema juhtimisel loodi Tallinna Lastehaiglasse hematoloogia- onkoloogia osakond. Kuigi dr Orgulas võiks nautida väljateenitud pensionipõlve, aitab ta ka täna patsiente.

Laste ja noorte tunnustuse pälvis politseikapten Marina Paddar, kelle abiga on lapsed  ja noored õppinud politseid usaldama. Marina on veendunud, et lapsi ja noori tuleb märgata, nendesse tuleb uskuda ja kõige peamine – neid tuleb armastada.

Eripreemia pälvis  Heinar Jahu, kes on pea 40 aastat töötanud kabetreenerina ja panustanud just lastesse ja noortesse. Heinari õpilasi on meistritiitliga pärjatud nii maailmas kui ka Eestis. Rõõmu, kabetamisest ning hoolimist on saanud tunda väga paljud.

Neljandat korda toimunud sündmusel  „Lastega ja lastele“  andis laureaatidele tunnustusauhinnad üle Vabariigi President Kersti Kaljulaid, õiguskantsler Ülle Madise ning sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. 

Tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ läbiviiateks on seitse laste heaolu väärtustavat organisatsiooni: MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Õiguskantsleri Kantselei ja Vabariigi Presidendi Kantselei.