Lapse õiguste filmiprogramm tuleb taas!

JustFilm, 19. november 2018

Lapse õiguste filmiprogramm linastub noorte- ja lastefilmide festivalil Just Film juba kaheksandat korda. Mahukamaks on muutunud nii festival kui ka lapse õiguste filmiprogramm – sel aastal on kavas 13 filmi.

Keerulisi teemasid käsitlev lapse õiguste programm on aastatega saanud Just Filmi üheks populaarseimaks filmiprogrammiks. Kõigi nende filmide peategelasteks on lapsed ja noored, kes ennast alles avastavad. Vahel vanemad toetavad lapsi, kuid sageli tuleb lastel olulisi otsuseid vastu võtta üksinda. Programmis on mitu linateost, mis käsitlevad kogu ühiskonda puudutavaid probleeme, nagu narkomaania, laste hooletussejätmine, vanemlus, seksuaalne väärkohtlemine, rasked vägivallakuriteod ja inimkaubandus, laste vaatenurgast.

Tänavuse lapse õiguste programmi keskne teema on lapsed ja noored digimaailmas. Digimaailm peidab endas ühekorraga nii suurepäraseid võimalusi kui ka märkimisväärseid ohte. Seetõttu on lapse õiguste programmi avafilm “Sotsiaalsed loomad”, mis räägib kolme noore inimese Instagramiga seotud kogemustest.

Esmakordselt lapse õiguste programmi ajaloos tutvustavad selle teemasid ja arutlevad nende üle kaks tuntud inimest – poliitik ja DJ Heidy Purga ning tunnustatud muusik Reigo Ahven.

Lapse õiguste programm soovib juhtida tähelepanu teemadele, mis lastele ja noortele korda lähevad ning meid kõiki puudutavad. Sellepärast on kavas korraldada pärast filmiseansse kinosaalides ka arutelusid, mis käsitlevad filmis tõstetud teemasid ja pakuvad võrdlusi Eesti oludega. Arutelusid viivad läbi oma ala spetsialistid.

Lapse õiguste filmiprogrammi on aidanud kokku panna Õiguskantsleri Kantselei, Justiitsministeerium, Sotsiaalministeerium, Lastekaitse Liit ja Politsei- ja Piirivalveamet.

Lapse õiguste programmis linastuvate filmide ja arutelude kohta leiab infot Just Filmi kodulehelt: www.justfilm.ee.