Lapse õiguste filmiprogramm Just Filmil räägib laste elust ausalt ja avatult

 
Lapse   õiguste   eriprogramm  PÖFFi   laste-  ja  noortefilmide   festivalil  Just   Film   linastub 13.-22. novembril. Juba viiendat korda on võimalik elada kaasa laste elule osaks olevatele muredele ja rõõmudele üle maailma nii tõsielu-  kui mängufilmide kaudu.
 
Sel aastal on lapse õiguste filmiprogrammi alapealkiri „Ausalt ja avatult“. Väärkohtlemine, seksuaalkuriteod, stereotüübid, soorollid, erivajadusest tingitud tõrjutus, seksuaalsed eneseotsingud, üksindus, vaesus, alandus. Keeruliste küsimuste kõrval näeb filmides laste ja vanemate imetlusväärselt sooje ja usalduslikke suhteid ning elu helgemat poolt. Programmist leiab enda jaoks huvitavat nii laps, noor kui täiskasvanu.
 
Valitud filmide linastustele järgnevad arutelud, kus kinosaali või eraldi festivali pop-up klubisse Stalker palutud eksperdid ja tunnustatud inimesed lahkavad nähtut koos vaatajatega.
 
Lapse õiguste filmiprogramm on valminud koostöös Just Filmi, õiguskantsleri kui lasteombudsmani, justiitsministeeriumi ja Lastekaitse Liiduga.