Just Filmi lapse õiguste programm pakub mitmekesist filmivalikut

Pimedate Ööde Filmifestivalil (PÖFF) linastub juba neljandat korda Just Filmi raames lapse õiguste eriprogramm, mis tänavu on pühendatud ÜRO lapse õiguste konventsiooni 25. aastapäevale.

14.-23. novembril toimuval noorte- ja lastefilmide festivalil Just Film on võimalik vaadata üheksat omanäolist filmi. Selle aasta linateoste läbivaks jooneks on lapsed ja noored, kes kannavad enda ja oma lähedaste eest hoolitsemisel suuremaid kohustusi kui nende vanusele kohane.

Programmi filmivalik kõnetab nii lapsi kui täiskasvanuid ja on teemade poolest väga mitmekesine. Filme on nii Kuubalt, Venemaalt, Poolast, Põhjamaadest kui USA-st. Neis käsitletakse näiteks koolipingete, laste hooletussejätmise, laste leina, seksuaalse arengu ning lapse täiskasvanu rolli täitmisega seotud teemasid.

Filme saab vaadata Coca-Cola Plazas, Solaris Kinos ja Viimsi kinos. Programmi pidulik avamine toimub 17. novembril kell 17.30 Coca-Cola Plazas. Avamisel osalevad justiitsminister, Lastekaitse Liidu, lasteombudsmani ja Just Filmi esindajad. Avamisüritusel tutvustatakse ka MTÜ Lastekaitse Liit raamatut "Laps aegade hõbelõngal: Laps eesti filmis".

Lapse õiguste eriprogrammis linastuvate filmide juurde kuuluvad ka arutelud kinosaalis, mida juhivad erinevad lastekaitse ja lastega seotud eksperdid. Aruteludega linastuste ajad leiab Just Filmi kodulehelt ning festivali ajal kinode infopunktidest, lasteombudsmani, justiitsministeeriumi ja Lastekaitse Liidu kodulehtedelt.

Lapse õiguste eriprogrammi koostasid Just Filmi, Justiitsministeeriumi, Lastekaitse Liidu ning lasteombudsmani esindajad.