Ümarlaud "Kuidas tunda lapse muret?" koostöös laste õiguste osakonna ja festivaliga tARTuFF 12.08.2011 Tartus

 

Õiguskantsleri Kantselei 11. august 2011

Reedel, 12.08.2011 linastub festivali tARTuFF raames Tartu Raekoja platsil Taani režissööri Kaspar Munki noortefilm "Hoia mind kinni" ("Hold Me Tight").
Filmi juhatab sisse kell 17.00 algav Õiguskantsleri Kantselei laste õiguste osakonna ja festivali tARTuFF koostöös korraldatav ümarlaud "Kuidas tunda lapse muret?"

Arutelu juhatab sisse laste õiguste osakonna juhataja Andres Aru ning arutelus osalevad erialaekspertidena sotsiaalpedagoog Merle Ameljušenko ja psühholoog Katrin Pruulmann, lisaks lapsevanemate ja vanavanemate esindajana Ülo Vooglaid ning Lastekaitse Liidu eestvedamisel korraldatavas Koolirahu programmis tugiisikuna osalenud Triine-Liis Merbach. Arutelu juhib Diana Lorents.

Vestlusringis arutatakse teemadel: milline on vanema roll lapse suunamisel ja tema arengu toetamisel; kuidas ära tunda, et lapsel on tõsine mure ja ta vajab abi; mida saab vanem teha lapse kriisiolukorrast väljaaitamiseks; millal ja kelle poole peaks vanem pöörduma, kui ta ei oska ise lapsele vajalikku abi anda.