Õiguskantsleri Kantseleis toimub lapsesõbraliku õigusmõistmise ümarlaud

Täna, 19. märtsil korraldab MTÜ Lastekaitse Liit Õiguskantsleri Kantseleis ümarlaua, kus osalevad mitmed Eesti, Moldova ja Soome õiguskaitse asutuste töötajad, kes puutuvad oma töös kokku lastega.

Ümarlaual osaleva Moldova delegatsiooni külastusvisiidi eesmärgiks on vaadata ja õppida kuidas toimetatakse Eestis alaealiste õigusrikkujate ning kannatanutega. Moldova delegatsioon viibib Eestis kolm päeva, muu hulgas tutvutakse politsei ülekuulamisruumiga ning külastatakse Tallinna Laste Turvakeskust ja Tallinna Noorsootöö Keskust. Tutvu Moldova delegatsiooni ajakavaga.

Eesti lastekaitse süsteemiga tulevad tutvust tegema ja oma kogemusi vahedama ka kolleegid Soome Lastekaitse Keskliidust.

Ümarlauast võtab osa ka Õiguskantsleri Kantselei laste õiguste osakonna juhataja Andres Aru, kes tutvustab lasteombudsmani töid ja tegemisi. Eesti ekspertidest osalevad ümarlaual veel Brit Tammiste Justiitsministeeriumist, Saskia Kask Põhja Ringkonnaprokuratuurist, Kadi Ilves Haridus- ja teadusministeeriumist, Ann Lind Sotsiaalministeeriumist ning Pille Luiga, Nurmely Mitrahovitš ja Anu Baum Politsei- ja Piirivalveametist.

Lisainfo Lastekaitse Liidu kodulehelt