Õiguskantsleri avatud uste päev!

Hea kaaskodanik!

Sa tunned huvi, mis mees on uus õiguskantsler Indrek Teder ning soovid temaga kohtuda?

Oled tundnud, et Sinu õigusi on rikutud ja Sa ei ole saanud oma probleemile lahendust?

Vajad rohkem teavet, millega tegeleb õiguskantsler ning kuidas tema saaks Sind aidata?

Õiguskantsler Indrek Teder kutsub Sind

                           ÕIGUSKANTSLERI AVATUD USTE PÄEVALE
                                  28. märtsil kell 10.00 – 14.00
                                     Õiguskantsleri Kantseleis
                                            Kohtu 8, Tallinn

Avatud uste päevale on vajalik registreerimine telefonil 693 8404 või meiliaadressil [email protected]

Avatud uste päeva keskne üritus on kell 10.30 algav kohtumine õiguskantsler Indrek Tederiga, kes tutvustab õiguskantsleri ülesandeid, isikute põhiseaduslikke õigusi, õiguskantslerile avalduse esitamise võimalusi ning oma tööprioriteete õiguskantsleri ametiajal. Kodanikel on võimalus esitada küsimusi ning osaleda arvamustevahetuses õiguskantsleriga.

Avatud uste päeva raames on soovijatel võimalus registreerida end õiguskantsleri vastuvõtule ning esitada õiguskantslerile avaldus.

Avatud uste päeval saab vaadata Õiguskantsleri Kantselei koostatud näitust „70 aastat õiguskantsleri institutsiooni Eestis“ huvitavatest eksponaatidest läbi 70 aasta – dokumendid, fotod, väljaanded institutsiooni ajaloost ja ametisolnud õiguskantslerite tegevusest. Eksponeeritud on näiteks president Konstantin Pätsi originaalkäskkiri 1938. aastast Anton Palvadre Eesti esimeseks õiguskantsleriks nimetamise kohta. Välja on pandud Anton Palvadre jälitus- ja süüdistustoimik (koopia KGB arhiivi toimikust). Esmakordselt on näitusel Otto Tiefi valitsuse õiguskantsler Richard Öveli (ametis 1944-1945) ja eksiilvalitsuse õiguskantsler Artur Mägi (hoidis institutsiooni järjepidevust 1949-1981) fotod. Eksponeeritud on näiteks Jaakko Kaurinkoski ja Eerik-Juhan Truuvälja allkirjastatud leping Soome Vabariigi Välisministeeriumi ja Eesti Vabariigi õiguskantsleri koostööst, mille tulemusena toimus Soome Ombudsmani ametkonna 75. aastapäevale pühendatud rahvusvaheline konverents 1995. aastal Elvas.

Kohtu 8 hoone on projekteeritud omaaegse Tallinna linnaarhitekti Carl Ludwig Engeli poolt ning valmis 1814. aastal. Hoone kuulub ampiirstiili ning on vaieldamatult üks Tallinna arhitektuuripärle. Alates 1920. aastatest on hoones paiknenud mitmed ministeeriumid, neist kõige kauem rahandusministeerium. Alates 2004. aasta algusest asub selles majas Eesti Vabariigi Õiguskantsleri Kantselei. Huvitavat Kohtu 8 hoone arhitektuuri- ja kultuuriloost tutvustab Jüri Kuuskemaa.

                                   Avatud uste päeva ajakava

10.00 – 10.30   osalejate saabumine, registreerimine ja saali juhatamine

10.30 – 12.00   kohtumine õiguskantsler Indrek Tederiga, kes tutvustab õiguskantsleri ülesandeid,   õiguskantslerile avalduse esitamise võimalusi ja oma tööprioriteete. Küsimused ning arutelu õiguskantsleriga               

12.00 – 13.00 tutvumine Kohtu 8 majaga, arhitektuuriajaloolisest hoonest kõneleb Jüri Kuuskemaa. Võimalik vaadata näitust „70 aastat õiguskantsleri institutsiooni Eestis“

13.00 – 14.00 võimalus registreeruda õiguskantsleri vastuvõtule või esitada õiguskantslerile avaldus

Palun registreeri end avatud uste päevale telefonil 693 8404 või meiliaadressil [email protected]

Kontakt ja lisateave ka:

Jaana Padrik
Õiguskantsleri avalike suhete nõunik
[email protected]

693 8423
50 18 793