Õiguskantsler taotleb riigikohtult Narva 11 määruse kehtetuks tunnistamist

ERR, 18. oktoober 2018

Õiguskantsleri Ülle Madise hinnangul ei ole kohustuslikud sotsiaalteenused Narvas kõigile abivajajatele tagatud. Õiguskantsler taotleb riigikohtult 11 määruse kehtetuks tunnistamist.

Õiguskantsler tegi Narvale ettepaneku viia linna sotsiaalmäärused põhiseadusega kooskõlla juba aasta tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seni on linnavõim otsinud õigusaktidele sobivat sõnastust ja kaalunud oma eelarvevõimalusi, samal ajal väites, et Narvas keegi abita ei jää.

Õiguskantsleri arvates seisneb Narva määruste probleem selles, et linn on teenuste saajate ringi oma äranägemise järgi kitsendanud.

"Alates turvakodudest, hooldekodudest, sügava puudega lapse abistamisest, sotsiaaltranspordist näiteks inimesele, kes saaks minna tööle, teenida elatist, aga tal lihtsalt ei ole transpordiks raha, kuni võlanõustamisteenuseni - need on need tegelikud inimlikud probleemid. Eks sellepärast tuligi teha ettepanek määrused põhiseadusega kooskõlla viia. Kuna Narva seda teinud ei ole, siis pöördusime riigikohtusse. Ja ega selle üle, kes peab inimeste abistamise kinni maksma üle Eesti - kas seda teeb maksumaksjakeskselt riigieelarvest või seda teeb kohalik kogukond -, saabki vaielda," rääkis Madise.