Õiguskantsler Ülle Madise pälvis Ene Hioni Fondi stipendiumi

16. novembril kogunesid Tallinna Tehnikaülikooli aulasse õiguskantsler Ülle Madise loengule: "Õiguskantsleri tegevusest eakate inimeste huvide kaitsmisel" Tallinna Kolmanda Nooruse rahvaülikoolis osalejad. Enne loengut kuulutasid Ene Hioni Fondi esindajad välja tänavuse, ühtekokku 18nda laureaadi - Ülle Madise. 

Õiguskantslerit, kes sai talle omistatud preemiast teada üleandmise hetkel, iseloomustati auhinna üleandmisel järgmiselt: "See inimene on erakordse õigus- ja õiglustundega, mis on saatnud ja saadab teda kõikidel tema töökohtadel. Sealhulgas ka praegusel. Ehkki ta pole ajakirjanik, kirjutab ja räägib ta meelsasti nii “Sirbis“ kui KUKU-Raadios. Kes kohalviibijaist mäletab näiteks tema teravmeelset ainekäsitlust artiklis „Kes unistab Päikesekuninga riigist?" Preemia saaja on võluv suhtleja ja vaimukas vestleja ning esineja nii väikeses kui suures auditooriumis. Ta naudib looduses viibimist - olete ehk näinud teda Saadjärvel paadiga sõudmas ja mõtisklemas ümbritseva keskkonna hapruse ning elujõulisuse üle. Täpne sõna, mis ei riiva ega tee ilmaasjata haiget, ergas pilk, mis toob olulise esile ja aitab ligimestel tõeni jõuda, julgus kaitsta seadust ja inimest seaduste meelevalla eest- need on nüansid, mis andsid Ene Hioni Fondile kindlust nimetada ta sellel aastal preemia saajaks."

Ene Hioni Fondi stipendiumi eesmärk on toetada vabaühenduste esindajaid ja organisatsioone, avaliku elu- ja meediategelasi nende tegutsemisel ühiskonna tasakaalustatud arengu ja eetiliste väärtushinnangute kujundamisel. 2022. aastal valiti Fondi stipendiaadiks Natalja Mjalitsina, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi Räägu filiaali juht. EH Fondi stipendiaadid on ka Marju Lauristin, Raul Rebane, Astrid Kannel, Hille Hanso jpt.

vt ka http://www.kodanikukoolitus.eu/eh-fond